A résztvevők megismertetése az MSZ EN 62305 szabványon alapuló villámvédelmi kockázatelemzés elméleti hátterével és a szabványsorozat egyes lapjainak összefüggéseivel. Az 54/2014. BM rendelet (OTSZ) villámvédelmi vonatkozásainak, illetve a 7.5:2022.06.13 változatú villamos Tűzvédelmi Műszaki Irányelv (TvMI) követelményeinek bemutatása. Kockázatelemzés az MSZ EN 62305-2:2006 és MSZ EN 62305-2:2012 szabványok szerint. Különbségek ismertetése a villámvédelmi szabvány 1. és 2.kiadása között. A DEHNsupport harmadik verziójának bemutatása.
A tanfolyam során részletesen ismertetésre kerül az egyes kockázati összetevők által jelentett részkockázatok értelmezése, a védelmi intézkedések célirányos és gazdaságilag ésszerű meghatározása az egyes kockázati összetevők csökkentésére. A tanfolyam további célja ezen elvek gyakorlati elsajátítása számítógépes szoftver segítségével, melynek során a hallgatók számítógép előtt ülve gyakorolják be a kockázatelemzés egyes lépéseit.
Például az építmény kockázatelemzés szempontjából fontos paramétereinek értelmezését, a paraméterek kiválasztásával járó mögöttes felelősségvállalást, az egyes paraméterek hatását a kockázati összetevőkre, a védelmi intézkedések és a kockázati összetevők közötti összefüggéseket. A tanfolyam során gyakorlati foglalkozás keretében minden hallgató saját maga végigszámol két teljes mintapéldát. A kockázatelemzés végeztével a kockázatelemzés dokumentálása és az előírt védelmi intézkedések pontos megadása is bemutatásra kerül.
A tanfolyam második részében a veszélyes megközelítési távolság számításának szabványi háttere, a problémakör, a számítási képletek és azok alkalmazása kerül bemutatása különböző villámvédelmi megoldások esetén.
Bemutatásra kerül két excel makró is. Az egyik programmal különböző gyakran előforduló geometriai elrendezésekre lehet a felfogócsúcs hosszát a szabvány előírásainak betartásával a védőszög illetve a gördülő gömb módszerrel kiszámítani. A második programmal a szabvány szerinti A illetve B típusú földelőrendszerek szükséges minimális méreteit lehet kiszámítani.
A DEHNsupport Toolbox szoftver egy új, 5. modullal bővült. A szoftver új verziójával (3.2) a DEHN HUNGARY Kft átfogó támogatást tud nyújtani túlfeszültség-védelem tervezéséhez és kiválasztásához egyaránt a túlfeszültség-védelmi eszköz kiválasztást támogató modulnak (DEHNselect SPD Tool) köszönhetően.